ساعت پاسخگویی : 9 الی ۱۷ - پنجشنبه ها ۹ الی 14

۲۲۲۱۵۱۷۷ - 021

6099252 - 0990

22241158- 021

22241158 – 021

252 99 60 0990

استوانه ایمنی Safety Post:

استوانه ایمنی در واقع یکی از پر طرفدارترین و کاربردی‌ترین تجهیزات ترافیکی است، که در راسته تقسیم‌کننده‌ها قرار می‌گیرد. این استوانه‌ها که به نام‌های استوانه ترافیکی، بولارد و استوانه شب‌نما نیز شناخته می‌شوند، از طریق آگاهی دادن به رانندگان، مدیریت ترافیک جاده‌ای (درون و برون شهری)، راهنمایی و نمایش مسیر صحیح تردد خودروها، تغییر مسیرهای جاده‌ای و … با بالا بردن ایمنی معابر و راه‌ها، سبب کاهش تصادفات و آسیب‌های احتمالی می‌گردند.

استوانه ترافیکی یا استوانه شب نما

تقسیم‌بندی استوانه‌های ترافیکی

‌به‌طور کلی استوانه‌ها بسته به نوع کارایی و مصرف، انواع و اقسام متفاوتی دارند.

بر اساس نوع مواد اولیه

این محصول عمدتاً از جنس فلز، پلی‌اتلین، پلی‌یورتان و پلی‌وینیل‌کلراید (PVC) تولید و عرضه می‌شود.

استوانه ایمنی از جنس فلز
استوانه ایمنی فلزی
استوانه ایمنی از جنس پلی‌وینیل‌کلراید یا پی‌وی‌سی
استوانه ایمنی PVC
استوانه ایمنی از جنس پلی‌اتیلن
استوانه ایمنی پلی‌اتیلنی
استوانه ایمنی از جنس پلی‌اورتان
استوانه ایمنی پلی‌اورتانی

بر اساس ابعاد و رنگ

استوانه‌های ایمنی در ابعاد و رنگ‌های مختلف (نارنجی، زرد، سفید و …) طراحی و تولید می‌شود. به این دلیل از رنگ‌های روشن در ساخت استوانه ترافیکی استفاده می‌کنند، که در هنگام شب یا در مکان‌ها و زمان‌هایی که دید رانندگان کاهش می‌یابد، استوانه‌ها به وضوح قابل رؤیت باشند. بولارد‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که، از سایر تجهیزات نیز می‌توان بر روی آن‌ها به‌عنوان محصول مکمل استفاده نمود، به‌عنوان مثال در بالای آن‌ها حلقه‌ای جهت عبور زنجیر برای اتصال استوانه‌ها به یکدیگر و یا نصب چراغ هشدار دهنده تعبیه شده است.

طراحی مدرن استوانه‌های ترافیکی در رنگ‌های متفاوت

انواع استوانه‌های ایمنی در ابعاد مختلف

حلقه‌ی تعبیه شده در بالای استوانه جهت عبور زنجیر برای اتصال استوانه‌ها به یکدیگر

کاربردهای استوانه ترافیکی

تعیین حریم راه

استوانه‌های ترافیکی به‌عنوان یک مجزا کننده، در دوربرگردان‌ها، ورودی‌ها و خروجی‌ها، عوارضی‌ها، آزادراه‌ها و … جهت کنترل سرعت خودروها، تعیین حریم راه و محدوده مجاز حرکت، برای جلوگیری از انحراف رانندگان از مسیر خود، کارآیی بالایی دارند.

تعیین حریم راه و محدوده مجاز حرکت خودروها

تعیین محدوده صحیح پارک خودروها

بولاردها به‌منظور تعیین محدوده صحیح پارک خودروها، و جلوگیری از پارک کردن و سد معبر خودروهای مزاحم در مناطق ممنوعه برای پارک، از جمله؛ در مقابل خروجی‌ها، پل‌ها، نمایشگاه‌ها و … نصب و اجرا می‌گردند.

علامت‌گذاری مسیرها در پارکینگ

بولاردها به‌عنوان یک جداکننده و هشدار دهنده، جهت علامت‌گذاری مسیرها و تعیین مسیر صحیح در پارکینگ‌، می‌توانند به‌صورت سری در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار ‌گیرند.

علامت‌گذاری مسیرها و تعیین مسیر صحیح حرکت خودروها در پارکینگ

هدايت جریان ترافيک

استوانه ترافيكي براي کنترل تردد وسایل نقلیه، هدايت جریان ترافيک، و يا ارائه هشدار در مورد محدودیت‌های موجود در مسیر به‌هنگام بروز حادثه در جاده‌ها یا خیابان‌ها، جهت خدمات اورژانسی، مناسب‌ترین انتخاب می‌باشد.

ایمن‌سازی معابر

استوانه ترافیکی یکی از جداکننده‌های انعطاف‌پذیر می‌باشد، که از آن جهت ایجاد ایمن‌سازی معابر و کاهش میزان خطر در نقاط حادثه خیز، از جمله؛ در ورودی و خروجی پارکینگ‌های عمومی و اختصاصی، جاده‌های در دست تعمیر و محوطه‌های کارگاهی، پیچ جاده‌ها، تقاطع بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها، پاساژها، بیمارستان‌ها، مجموعه‌های ورزشی، پیاده‌روها و … استفاده می‌شود. این محصول با افزایش دید و دقت رانندگان و عابرین پیاده، باعث کاهش آسیب‌ها و خسارات احتمالی، و افزایش ضریب ایمنی راه‌ها می‌شود.

ایمن‌سازی معابر با استفاده از استوانه‌های ترافیکی

علامت‌گذاری حاشیه ‌راه‌ها

جهت علامت‌گذاری حاشیه ‌راه‌ها، در مسیرهایی که جاده به دو قسمت تقسیم می‌گردد و یا دارای رمپ‌های خروجی می‌‌باشد، استفاده از بولاردها گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد.

علامت‌گذاری حاشیه ‌راه‌ها توسط بولاردهای انعطاف‌پذیر

مشخص نمودن فضاهای شهری

از استوانه‌های ترافیکی می‌توان برای مشخص نمودن فضاهای شهری، مانند: لاین دوچرخه‌سواری، مقابل درب مغازه و فروشگاه‌ها، شیر آتش‌نشانی، ورودی و خروجی پارکینگ ها و … استفاده نمود. استوانه ایمنی نه تنها به حفظ امنیت رانندگان و عابران پیاده کمک می‌نماید، بلکه در زیباسازی شهر نیز نقش به‌سزایی دارد.

جهت مشخص نمودن فضاهای شهری از استوانه ایمنی استفاده می‌شود.

ویژگی‌های استوانه ترافیکی

انعطاف‌پذیر و با دوام

استوانه‌های ایمنی به‌واسطه متریال به‌کار رفته در ساخت و تولیدشان، بسیار با دوام و انعطاف‌پذیر بوده، و در اثر برخورد ضربه‌های شدید و متداول خودروها، نیروی وارد شده را جذب نموده، شکسته یا پاره نمی‌شوند، و بدون اینکه آسیبی به خودرو وارد کنند، خم شده و بلافاصله به حالت ایستاده بر می‌گردند، بنابراین با به حداقل رساندن خسارات ناشی از تصادفات احتمالی، باعث کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیر یا تعویض می‌شوند.

قابلیت دوام و انعطاف‌پذیری بالای استوانه ایمنی

انعکاس نور بالا

استفاده از شبرنگ‌هایی با کیفیت و انعکاس نور بالا علاوه بر اینکه باعث زیبایی و جذابیت بیشتر این محصول می‌شود، سبب افزایش وسعت دید و دقت رانندگان و یا عابرین پیاده (در طول روز و شب) شده، چنانکه از فواصل دور نیز این استوانه‌ها قابل رؤیت می‌باشند. شبرنگ‌های به‌کار رفته بر روی بدنه استوانه‌ها از مقاومت بالایی در برابر شرایط نامناسب جوی، گرد غبار و رطوبت برخوردار هستند، و در کوتاه مدت چسبندگی، درخشندگی و وضوح خود را از دست نمی‌دهند، و در صورتیکه شبرنگ‌ها آسیب ببینند یا کدر شوند به‌آسانی و با کمترین هزینه قابل تعویض با شبرنگ جدید و درخشان هستند.

شبرنگ‌هایی با انعکاس نور بالا باعث جذابیت و افزایش وسعت دید رانندگان می‌شود.

مقاومت بالا

استوانه‌های ترافیکی در برابر فشار و تغییرات جوی، نور UV، رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند، و دراز مدت کیفیت خود را حفظ نموده، و از این طریق عمر مفید محصول افزایش می‌یابد.

بولاردها مقاومت بالایی در برابر فشار و تغییرات جوی از خود نشان می‌دهند.

نصب آسان

استوانه ترافیکی را می‌توان به‌راحتی، در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به تجهیزات پیچیده، تنها از طریق پیچ و رولپلاک، در کلیه فضا‌های باز یا سرپوشیده نصب و اجرا نمود، و درصورتی که به‌صورت موقت در حوالی پروژه‌های عمرانی یا محدوده‌های کارگاهی و … استفاده شود، نیازی به استفاده از پیچ و رولپلاک جهت فیکس کردن ندارد.

قابلیت جابه‌جایی بالا

بولاردها بسیار سبک بوده و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند، همچنین قابلیت حمل و نقل و جابه‌جایی بالایی دارند، از این رو این محصول جایگزین بسیار مناسبی برای انواع استوانه‌های سنتی و فولادی می‌باشند، و با گذشت زمان هزینه‌های تعمیر و یا جایگزینی آن‌ها به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

پایه مقاوم

پایه‌های استوانه ترافیکی بسیار محکم هستند، و در صورت برخورد ضربه شدید به استوانه، پایه‌ها آسیبی نمی‌بینند، چنانچه پیچ‌های پایین بدنه استوانه خم شوند، به‌راحتی قابل تعویض می‌باشند.

 استوانه ترافیکی دارای پایه‌های بسیار محکم و مقاوم نسبت به برخورد ضربه است.

تماس جهت مشاوره و خرید