ساعت پاسخگویی : 9 الی ۱۷

۲۲۲۱۵۱۷۷ - 021

6099252 - 0990

22241158- 021

22241158 – 021

252 99 60 0990

پارک‌بند یا قفل پارکینگ Parking Lock:

قفل پارکینگ (پارک‌بند یا نگهدارنده‌ی جای پارک) یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات پارکینگی، به‌منظور مدیریت و شخصی‌سازی محدوده پارکینگ به‌شمار می‌رود، که با مسدود کردن فضای پارکینگ شخصی، اجازه استفاده از پارکینگ خصوصی را به اشخاص دیگر نمی‌دهد. بنابراین هر شخص می‌تواند، پس از ترک خودرو خویش، با فعال نمودن پارک‌بند، مانع از ورود خودروهای دیگر به جای پارک اختصاصی خود شده و پارکینگ تا زمان بازگشت آن شخص رزرو می‌باشد.

تقسیم‌بندی قفل‌های پارکینگ بر اساس نوع طراحی:

قفل پارکینگ ساده:

این قفل‌ها به‌صورت دستی باز و بسته می‌شوند. برای ثابت کردن پارک‌بند، از یک قفل آویز استفاده ‌می‌شود، به این صورت که با بالا آمدن اهرم، سایر خودروها، قادر به ورود به محوطه پارک اختصاصی نبوده، و با پایین آمدن اهرم فضای پارکینگ دوباره در اختیار مالک آن قرار خواهد گرفت.

قفل پارکینگ مکانیزه یا ریموت‌دار:

قفل‌های اتوماتیک توسط ریموت باز و بسته می‌شوند. مهم‌ترین ویژگی قفل‌های اتوماتیک نسبت به انواع دستی این است که، فرد می‌تواند بدون پیاده شدن از خودروی خود، توسط ریموتی که در اختیار دارد قفل را باز یا بسته نماید.

کاربردهای قفل پارکینگ:

حفظ محدوده‌ی پارک

قفل پارکینگ کارایی ویژه‌ای جهت حفظ محدوده‌ی پارک برای مالک آن، و جلوگیری از پارک کردن سایر خودروها در آن جایگاه اختصاصی دارد.

ایجاد نظم و آراستگی  

این محصول به گونه‌ای طراحی شده است که، علاوه بر ایجاد نظم و آراستگی در پارکینگ، باعث از بین رفتن هرگونه تنش و درگیری‌های احتمالی بین افراد (به جهت تجاوز به حریم پارکینگ اختصاصی) می‌شود.

قابلیت استفاده در فضای باز و سر پوشیده

پارک‌بندها را می‌توان در تمامی پارکینگ‌های روباز یا سرپوشیده از جمله پارکینگ‌ مجتمع‌های مسکونی، رستوران‌ها، هتل‌ها، مراکز اداری، فروشگاه‌ها، مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و … نصب و اجرا کرد.

ویژگی‌های قفل پارکینگ:

کنترل از راه دور پارک‌بند اتوماتیک

مهم‌ترین ویژگی‌ قفل پارکینگ اتوماتیک، کنترل از راه دور آن می‌باشد، که بدون پیاده شدن راننده امکان باز و بسته شدن قفل وجود دارد، بنابراین استفاده از این نوع قفل پارکینگی، باعث صرفه جویی در وقت و کاهش مصرف سوخت می‌شود.

قابل نصب در پارکینگ‌های رو باز و سرپوشیده

این قفل‌ها به‌راحتی توسط پیچ و رولپلاک در انواع پارکینگ‌های سرپوشیده و یا رو باز قابل نصب می‌باشند. تنها نکته قابل توجه در اینجا این است که قفل پارکینگ باید طوری نصب شود که، از جهات مختلف برای رانندگان قابل مشاهده باشد، تا امنیت کافی فراهم گردد.

 نصب سریع و آسان

پارک‌بندها به دلیل نصب سریع و آسان، یکی از کارآمدترین تجهیزات پارکینگی، در پارکینگ‌ها به شمار می‌آیند.

 مقاومت و ضربه‌پذیری بسیار بالا

قفل‌های پارکینگ به‌واسطه متریال (فولاد بسیار مقاوم) به‌کار رفته در بدنه‌شان، در برابر ضربات وارد شده مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

قفل پارکینگ مقاومعایق رطوبت

قفل‌های پارکینگ از این جهت که به زمین پیچ می‌شوند و قابلیت جابه‌جایی ندارند، دارای عایق رطوبتی هستند، تا در صورت قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض آب، عملکرد خود را حفظ نمایند، به همین خاطر این قفل‌ها قابل نصب در فضای باز، با هر شرایط آب و هوایی می‌باشند.

دارای برچسب هشدار دهنده

روی بدنه قفل‌های پارکینگی برچسب هشداردهنده No Parking نصب می‌شود.

باتری قابل شارژ

پارک‌بندهای ریموتی دارای باتری قابل شارژ می‌باشند. لذا در صورتیکه باتری ضعیف باشد زنگ هشدار آن برای یادآوری مالک، جهت شارژ مجدد باتری به صدا در می‌آید.

4.6/5 - (7 امتیاز)
WhatsApp chat