ساعت پاسخگویی : 9 الی ۱۷ - پنجشنبه ها ۹ الی 14

۲۲۲۱۵۱۷۷ - 021

6099252 - 0990

22241158- 021

22241158 – 021

252 99 60 0990

مخروط ایمنی Safety Cone:

مخروط ایمنی که به آن کله‌قندی ترافیکی، مخروط پلاستیکی، مانع کله‌قندی، قندیل ترافیکی، مخروط ترافیکی و … نیز گفته می‌شود، یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین جداکننده‌های پارکینگی یا ترافیکی، جهت هشدار، کنترل ترافیک، برقراری ایمنی و … در کلیه فضاهای سرپوشیده و یا سرباز (فرودگاه‌ها، بزرگراه‌ها، پارکینگ‌ها، جاده‌ها، خیابان‌ها و معابر عمومی) محسوب می‌شود.

این محصول به‌واسطه طراحی منحصر به فرد، ظاهر مخروطی‌ و سطح مقطع بزرگ‌اش، بر خلاف استوانه‌های ایمنی نیازی به استفاده از پیچ و رول پلاک جهت نصب بر روی زمین ندارد و از آن می‌توان به‌صورت موقت به‌عنوان راهنمای مسیر، جهت آگاهی، هشدار یا جدا نمودن مسیر، در کلیه معابر، جاده‌ها و حتی سطوح شیب‌‌دار نیز استفاده نمود.

کله‌قندی ترافیکی یا مخروط ایمنی

مخروط پلاستیکی یا قندیل ترافیکی

انواع مخروط‌های ایمنی

مخروط‌های ایمنی از جنس پی‌وی‌سی ( پلی‌وینیل‌کلراید PVC) یا پلاستیک محکم بوده، و بسته به نوع کاربری‌، در ابعاد (از 30 تا 100 سانتی‌متر)، انواع (مخروط ترافیکی تاشو، کله‌قندی ترافیکی ژله‌ای، مخروط حلقه‌دار، کله‌قندی کف لاستیکی ترافیکی و … ) و رنگ‌های (قرمز، زرد و آبی و …) گوناگون طراحی و تولید می‌شوند.

مخروط ایمنی آبی رنگ

مخروط ترافیکی لاستیکی به رنگ‌های متفاوت

مخروط ایمنی تاشو

مخروط ترافیکی‌های تاشو و چشمک‌زن، به دلیل طراحی مدرن و حالت آکاردئونی که دارند، درون خود جمع شده و فضای کمی را اشغال می‌نمایند، از این رو به‌راحتی می‌توانند در صندوق عقب قرار گیرند. جنس این نوع کله‌قندی‌ها از برزنت (مقاوم و ضد آب) بوده و به سبب سطح مقطع مربعی شکل‌شان، به آسانی بر روی زمین مستقر می‌شوند. در بالای این قندیل‌ ترافیکی چراغ چشمک‌زن کوچکی، جهت هشدار به سایر رانندگان، به هنگام توقف و تعمیرات خودرو در کنار جاده، تعبیه شده است.

مخروط ترافیکی‌ تاشو از جنس برزنت جهت هشدار به رانندگان

مخروط ترافیکی‌ چشمک‌زن جهت هشدار به سایر رانندگان

مخروط ایمنی ژله‌ای

کله‌قندی ژله‌ای به‌علت نرمی و خاصیت انعطاف‌پذیری بالایی که دارد، در برابر ضربه و فشار مقاوم بوده، و در صورت برخورد وسایل نقلیه به آن‌ها، بدون آسیب رساندن به خودرو، به حالت اولیه خود باز می‌گردند. این مخروط‌های ترافیکی بیشتر در پروژه‌های راه‌سازی، محدوده عملیات اجرایی، هدایت ترافیک در خیابان یا بزرگراه‌ها و در مقابل مغازه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کله‌قندی ژله‌ای مقاوم در برابر ضربه و فشار

مخروط ایمنی حلقه‌دار

از مخروط ترافیکی‌ با حلقه اتصال زنجیر، می‌توان برای جداسازی، سد کردن و مشخص نمودن مسیر در کلیه‌ی مسیرهای درون و برون شهری استفاده کرد.

مخروط ترافیکی‌ با حلقه اتصال زنجیر، جهت جداسازی مسیر

مخروط ایمنی به منظور سد کردن مسیر

مخروط‌ ایمنی تابلودار

مخروط‌های تابلودار نیز به‌منظور جلوگیری از عبور و مرور زیاد در معابر پر تردد استفاده می‌شود. نهادهای ورزشی اساساً به‌جهت تجهیز مسیرها و پیست‌های ورزشی، از کله‌قندی‌های ورزشی با قابلیت انعطاف‌پذیری بالا استفاده می‌نمایند.

مخروط‌ تابلودار جهت جلوگیری از عبور و مرور زیاد

کاربردهای مخروط ایمنی

هشدار در محوطه‌های کارگاهی

مخروط ترافیکی یکی از پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی می‌باشد، که از طریق هشدار به رانندگان و عابرین پیاده در مورد محدودیت‌های موجود در مسیر، ممانعت از ورود افراد یا وسایل نقلیه به محوطه‌های کارگاهی، محدود کردن عبور و مرور و …، باعث کاهش خطرات و خسارات ناشی از تصادفات احتمالی، و برقراری و افزایش نظم و ایمنی راه‌ها می‌شود.

مخروط ترافیکی قابل استفاده در محوطه کارگاهی

جداکننده و مشخص‌کننده مسیر

کله‌قندی ترافیکی به‌عنوان یک جداکننده و مشخص‌کننده مسیر و حریم‌ها، با راهنمایی و هدایت راننده جهت تردد در مسیر ایمن، در طول مسیر جاده‌ها، بزرگراه‌ها، خیابان‌ها، فرودگاه‌ها و معابر عمومی استفاده می‌شود.

مخروط ایمنی جهت جداسازی و مشخص‌ نمودن مسیر و حریم‌ راه

افزایش دید و دقت رانندگان

مخروط‌ ایمنی در هنگام عملیات شهرسازی و راه‌سازی، با افزایش دید و دقت رانندگان، باعث کاهش آسیب‌ها و خسارات احتمالی، و افزایش ایمنی کارگران می‌شود.

مخروط ترافیکی جهت افزایش دید و دقت رانندگان

مشخص نمودن حریم خصوصی

استفاده از موانع مخروطی ترافیکی، در مکان‌های پارک ممنوع از جمله؛ مقابل درب ساختمان‌ها، بیمارستان‌ها،هتل‌ها و نمایشگاه‌های اتومبیل، فروشگاه‌ها و … جهت مشخص نمودن حریم خصوصی و جلوگیری از پارک خودروها، بسیار کارآمد می‌باشد. 

کنترل جریان ترافیک

استفاده از مخروط ترافیکی، به هنگام بروز حادثه در جاده‌ها یا خیابان‌ها، جهت هشدار به سایر رانندگان، کنترل جریان ترافیک، کاهش میزان خطر و ایمن‌سازی معابر (هم برای سرنشینان و رانندگان و هم عابرین پیاده) لازم و ضروری می‌باشد.

مشخص کردن مسیردر پارکینگ

در پارکینگ‌های تجاری و مسکونی خصوصاً پارکینگ‌های طبقاتی، جهت مشخص کردن مسیر برای رانندگان از کله‌قندی استفاده می‌شود.

کله قندی ترافیکی جهت مشخص کردن مسیر در پارکینگ

جداسازی یا ادغام مسیر‌های مختلف

به‌منظور جداسازی یا ادغام مسیر‌های مختلف، علامت‌گذاری موقتی مسیرها، نظارت و تغییر جهت جریان ترافیک از کله‌قندی‌های ترافیکی استفاده می‌شود.

استفاده از مخروط ترافیکی جهت جداسازی یا ادغام مسیر‌های مختلف

ویژگی‌های مخروط ایمنی

انعطاف‌پذیری و استحکام بالا

مخروط‌های ایمنی به‌واسطه متریال به‌کار رفته در تولیدشان قابلیت انعطاف‌پذیری و استحکام بالایی دارند، و همین امر سبب شده تا در صورت برخورد هرگونه وسیله نقلیه به آن‌ها، بدون اینکه شکسته یا خرد شوند به حالت اولیه برگشته، و با به حداقل رساندن میزان خسارت، هزینه‌های گزاف تعمیر و تعویض را کاهش می‌دهند.

مخروط ترافیکی لاستیکی با قابلیت انعطاف‌پذیری و استحکام بالا

وجود حلقه در انتهای مخروط

یکی از ویژگی‌های اساسی ‌مخروط‌های ترافیکی، حلقه‌ی تعبیه شده در انتهای این محصول می‌باشد، چنانکه با عبور زنجیر از داخل این حلقه‌ها می‌توان چندین مخروط را در کنار هم، به‌منظور جداسازی و یا مسدود نمودن مسیر استفاده نمود.

وجود حلقه در انتهای مخروط ایمنی برای عبور زنجیر از داخل حلقه‌ها و کنار هم قرار گرفتن مخروط‌ها

قابلیت رؤیت بالا

کله‌قندی‌ به لحاظ طراحی خاص، و رنگ‌های هشداردهنده و روشن بدنه‌اش از فواصل دور نیز قابل رؤیت می‌‌باشد، علاوه بر این شبرنگ‌های ترافیکی به‌کار رفته در آن‌ها با رفلکس نور بسیار بالا، باعث دید بهتر و دقت بیشتر رانندگان هم در روز و هم در شب می‌شود، و از این طریق ضریب امنیت رانندگی را بالا می‌برد. شبرنگ استفاده شده در این محصولات مقاومت و دوام بالایی در برابر تغییرات جوی و شرایط محیطی از خود نشان می‌دهد.

شبرنگ‌های ترافیکی به‌کار رفته در کله‌قندی‌ها‌ باعث دید بهتر و دقت بیشتر رانندگان می‌شود.

خاصیت ارتجاعی و ضربه‌پذیری بالا

مخروط ایمنی ترافیکی، دارای خاصیت ارتجاعی و ضربه‌پذیری بالا می‌باشد، و در برابر شرایط جوی مختلف، نور UV و رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد، لذا این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا این محصول در دراز مدت کیفیت خود را حفظ کرده، و از این نظر سبب صرفه‌جویی در زمان و هزینه نگهداری، تعمیر و تعویض آن‌ها می‌شوند.

مخروط ایمنی دارای مقاومت، خاصیت ارتجاعی و ضربه‌پذیری بالایی است.

سبک و قابلیت جابجایی بالا

مخروط‌های ایمنی با توجه به کم حجم و سبک بودن‌شان، به‌راحتی قابل جابجایی و استفاده در طول معابر شهری و برون شهری می‌باشند.

مخروط ترافیکی بسیار کم حجم و سبک است، و قابلیت جابجایی آسانی دارد.

قابلیت نصب تابلو و چراغ جهت هشدار بیشتر

قابلیت نصب چراغ، تابلو و یا پرچم‌‌های هشدار دهنده مخصوص بر روی مخروط‌های ترافیکی وجود دارد.

نصب تابلو و چراغ بر روی مخروط ایمنی جهت هشدار به سایر رانندگان.

لطفا امتیاز دهید
تماس جهت مشاوره و خرید