ساعت پاسخگویی : 9 الی ۱۷

۲۲۲۱۵۱۷۷ - 021

6099252 - 0990

22241158- 021

22241158 – 021

252 99 60 0990

استاپر پارکینگ (WHEEL  STOPPER)  یا متوقف کننده خودرو                         

استاپرها (متوقف‌کننده‌ خودرو) یکی از رایج‌ترین و مهم‌ترین تجهیزات پارکینگ هستند که از جنس لاستیک مقاوم که دارای دوام و کیفیت بالا، در برابر فشار، ضربه و تغییرات جوی ساخته می شوند.

متوقف کننده های پارکینگ از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر می‌باشند، چون از پلاستیک قابل بازیافت و بتن ساخته می‌شوند. Car Stopper ها قابلیت کنترل (وضعیت عبور و مرور خودروها) و حفظ ایمنی (عدم برخورد با دیوار) پارکینگ‌ها را داشته، و از جهتی به برقراری نظم و ایجاد آراستگی در پارکینگ (با تعیین حریم پارک خودرو) کمک شایانی می‌نمایند.

استاپر ها در واقع یک فرمان توقف برای راننده می باشند، آنها کمک چشمگیری به رانندگان می نمایند بویژه زمانی رانندگان،  قصد پارک کردن وسیله نقلیه خود را در فضای تنگ دارند، متوقف کننده ها در واقع تعیین کننده حد نهایی فضای پارکینگ ها هستند که مانع از پارک کردن خودروها در خارج از حوزه‌های مشخص‌شده می شوند و همچنین می‌توانند از تماس ناخواسته و آسیب به دیگر وسایل نقلیه پارک ‌شده و از تخطی خودرو در پیاده‌رو و برخورد با دیوار و یا پنجره‌ها جلوگیری کند.

چند نمونه از استاپر هایی که توسط شرکت بنای ماندگار تولید و صادر می شوند

فهرست مطالب

استاپر برای حد نهایی فضای پارکینگ

ایجاد نظم در پارکینگ با استاپر

حد نهایی فضای پارک مشخص می گردد

ایجاد نظم و پارک در حوزه مشخص

دلایل استفاده از استاپر پارکینگ 

چرا متوقف کننده ها در پارکینگ استفاده می شوند؟ این کار برای این است که مطمئن شوید که یک وسیله نقلیه در حال پارک می‌تواند خودروی خود را در منطقه تعیین‌شده پارک کند. محوطه‌هایی از پارکینگ وجود دارند که فقط با خطوط خط تقسیم می‌شوند ولی این خطوط اگر راننده دید کامل از آینه های بغل خودرو را نداشته باشد باعث توقف خودرو و جلوگیری از برخورد و خسارت ناشی از برخورد نمی شود، ولی نصب متوقف کننده به افراد کمک می‌کنند تا مطمئن شوند که وسیله نقلیه آن‌ها تنها به محل تعیین‌شده اشان می‌رسد.
استاپر ها دارای مقاومت بسیار بالایی هستند، و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که، در برخورد خودرو، علاوه بر بازدارندگی خودرو (جلوگیری از برخورد با دیوار یا خودروی روبرویی و خسارت ناشی از برخورد)، متلاشی نشده و هیچ آسیبی به خودرو وارد نمی‌کنند. 

حد نهایی پارک

ایجاد نظم با استاپر

حد نهایی پارک

ایجاد نظم در فضای پارک

مراقبت از خودرو ها 

شما می‌بینید، گزارش‌های زیادی درباره صاحبان خودرو وجود دارد که شکایت دارند که خودروهای آن‌ها توسط خودروهای دیگر، در مناطق پارکینگ آسیب‌دیده اند. اما به کمک متوقف کننده ها، موقعیت‌هایی مثل این به حداقل می رسد. بنابراین اگر صاحب پارکینگ هستید، باید با استفاده از متوقف کننده ها در هر نقطه از پارکینگ از مشتریان خود و اتومبیل هایشان مراقبت کنید.

مراقبت از خودرو

سازماندهی پارکینگ 

نصب متوقف کننده خودرو در فضای پارکینگ بهترین راه برای اطمینان از این است که محل پارک در مراکز تجمعی به خوبی سازمان دهی شده و فضای پارکینگ مناسب و امنیت عالی برای بازدیدکنندگان را فراهم می‌نماید و همچنین باعث جلوگیری از صدمه ناشی از برخورد اتومبیل با سایر خودروها و یا بدنه پارکینگ می گردد  وسبب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

ایجاد نظم در فضاب پارکینگ

ایجاد نظم در فضای پارکینگ

وجود متوقف کننده ها در انتهای فضای پارک باعث می شود راننده سعی کند در محل تعیین شده پارک نماید ، ارتفاع آنها باید به گونه ای است که آن‌ها به وضوح قابل‌مشاهده هستند تا به رانندگان کمک کند پارک خود را به راحتی سازماندهی کنند و ارتفاع این تجهیزات به اندازه ای است که اتومبیل را متوقف می کند و در عین حال به اندازه ای است که هیچ گونه آسیبی به وسایل نقلیه وارد نشود و  به این وسیله انتهای مسیر خوردو مشخص می شود.

ایجاد نظم در فضای پارکینگ با استاپر

ایجاد نظم با متوقف کننده خودرو

ایجاد نظم در فضای پارک

ایجاد نظم در فضای پارک

ویژگی‌های اصلی استاپر ها

جنس و کیفیت 

غالباً از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند. استفاده از مواد بازیافتی دو فایده دارد، اول اینکه این محصولات با محیط زیست سازگار هستند، لذا این ویژگی باعث کاهش تعداد لاستیک‌های ضایعاتی انباشته شده در محیط زیست می‌شود

قابلیت بازیافت

بازیافت مواد لاستیکی

و ثانیاً؛ به دلیل نرمی این محصولات، لاستیک‌های خودرو هنگام برخورد با آن‌ها آسیب کمتری خواهند دید و در این صورت عمر مفید لاستیک‌ها افزایش خواهد یافت. از طرفی استاپرها به دلیل طراحی خاصی که دارند، هنگام برخورد لاستیک خودرو با استاپر نیروی واردشده به پیچ به‌صورت عمودی بوده که مانع از لَق شدن و یا خرابی استاپر می‌شود، از اینرو عمر بالایی داشته و دارای صرفه اقتصادی می باشند.

برخورد لاستیک اتومبیل با متوقف کننده

مناسب برای انواع وسایل نقلیه

مناسب برای انواع وسایل نقلیه، از اتومبیل گرفته تا وانت و حتی وسایل نقلیه سنگین و … . استاپر کارها از طریق تعیین حریم پارک برای وسایل نقلیه نقش بسزایی در محافظت از آن‌ها را ایفا مینمایند.

استاپر مناسب برای انواع وسیله نقلیه

مناسب برای انواع وسیله نقلیه

مقاومت 

مناسب برای هر شرایط آب و هوا (این نوع از استاپرها در برابر نور UV، رطوبت، روغن، درجه حرارت و دمای بالا از مقاومت بالایی برخوردارند).

صرفه جویی 

صرفه‌جویی در هزینه‌های نیروی کار.

قابلیت نصب در فضای باز و بسته 

قابل نصب هم در فضای باز و هم در محیط های داخلی ساختمان، و در هر گونه سطحی (آسفالت، بتن، سنگ) با توجه به روش نصب (پیچ و رولپلاک).

نحوه نصب استاپر

نحوه اتصال استاپر ها روی زمین

قابلیت جابجایی 

قابل جابجایی بوده، هنگام حمل و نقل خراب نخواهند شد و در حین نصب می‌توانند درجه حرارت‌های بالا را بدون تغییر شکل تحمل کنند.

مزایای استاپر پارکینگ

–  محصول لاستیک با دوام طولانی ، قابلیت ارتجاعی و نصب آسان

– حداکثر قابلیت دیده شدن، حتی در شب، بواسطه نوارهای شب رنگ با وضوح بالا برای هشدار

– نصب به روش پیچ و رول پلاک بر روی کف

– مقاومت در برابر تغییرات شدید دما، نور ،روغن و رطوبت

– مزیت متوقف کننده های لاستیکی نسبت به متوقف کننده ها از جنس بتن این است که متوقف کننده های لاستیکی در برابر ضربه قابلیت ارتجاعی داشته و هنگام ضربه خم می شوند در حالی که متوقف کننده های بتنی با برخورد به اتومبیل در حال پارک یا ضربه شدید گاها خورد می شوند.

نمونه های استفاده از متوقف کننده خودرو در پروژه های شرکت بنای ماندگار

5/5 – (4 امتیاز)
5/5 - (4 امتیاز)
WhatsApp chat