ساعت پاسخگویی : 9 الی ۱۷ - پنجشنبه ها ۹ الی 14

۲۲۲۱۵۱۷۷ - 021

6099252 - 0990

22241158- 021

22241158 – 021

252 99 60 0990

ضربه گیر ستون  (محافظ ستون)

 محافظ ستون (CORNER GAURD) یا ضربه گیر ستون یکی از  انواع تجهیزات پارکینگی است که در کنج ستون ها و یا لبه دیوارها نصب می گردد تا به کمک آن هم از بدنه خودرو و هم از مصالح ساختمانی استفاده شده در سطح دیوار در برابر هر گونه ضربه ای به ویژه در فضاهای محدود پارک محافظت نماید .

نصب محافظ ستون به عنوان  راه حلی جهت کاهش هزینه های احتمالی ناشی از آسیب به خودرو ( بدنه و آیینه ) و ساختمان ( تخریب دیواره و لبه ها ) پیشنهاد می گردد .

جهت سفارش و خرید محصول مورد نظرتان را انتخاب نمایید

با اینکه کورنر گارد در ابتدا به عنوان راه حلی جهت حفافظت فضای پارکینگ درمراکز پر تردد چون  فضاهای تجاری ، هتل ها، بیمارستان ها و محیط های صنعتی بوده ولی امروز به عنوان یکی از تجهیزات پیشنهاد شده در تمامی پارکینگ ها (مسکونی ، اداری ، مدرسه، کارخانه ، انبار و اسکله های باربری) می باشد .

ضربه گیر لاستیکی با فرم نبشی مانند خود  (از ضخامت 1 سانت شروع و به 2 سانت ختم می شود) قابلیت پوشش زوایه کنج ها از 70 -110 درجه را دارا هستند و به کمک فرم گوه مانند خود و حالت ارتجاعی، قابلیت دریافت ضربه تنش را بخوبی دارا هستند. محافظ ستون معمولا بر روی دیوارها ، چهارگوشه ستون های مربعی شکل و کنج دیوارها نصب می شوند .

مزایای محافظ ستون 

–  محصول لاستیک با دوام طولانی ، قابلیت ارتجاعی و نصب آسان

– حداکثر قابلیت دیده شدن، حتی در شب، بواسطه نوارهای شب رنگ با وضوح بالا برای هشدار

– نصب به روش پیچ و رول پلاک بر روی ستو های بتنی و نیز نصب بوسیله چسب بر روی ستون ها با متریال سنگ

– مقاومت در برابر تغییرات شدید دما، نور ،روغن و رطوبت

موارد مختلف استفاده از ضربه گیر ستون

استفاده  در رمپ پارکینگ

محافظ ستون برای رمپ

 

استفاده جهت ستون هایی با مقطع گرد

محافظ ستون گرد

 

محافظت از متریال دیوار

محافظ ستون جهت محافظت از متریال دیوار

 

استفاده جهت ستون های پارکینگ

محافظت از ستون

محافظ ستون

انواع ضربه گیر ستون :

1- گرد

محافظ ستون گرد با نصب بر روی ستون های گرد مانع برخورد خودرو با ستون می گردد و می تواند از ضرر های مالی که تعمیر بدنه خودرو بر ما تحمیل می کند جلوگیری کند علاوه بر آن با قرارگیری بر روی سطح دیوار در ارتفاع متناسب از آسیب های ناشی از برخورد ماشین به سطح دیوار ها در فضای پارکینگ و یا رامپ نیز جلوگیری می کند.
 
محافظ ستون گرد 

2- تمام لاستیکی

این نوع از محافظ ستونها با توجه به فرم خود معمولا در گوشه ستونها و کنج دیوارها قرار می گیرد ، یک توده لاستیکی ارتجاعی که ضربه را به خوبی در کنجها دریافت و منتقل می کند ،ابعاد هر کدام از باله ها 10 سانتیمتر می باشد .

محافظ ستون لاستیکی

3- دو جداره

این نوع از محافظ ستونها با توجه به فرم خود معمولا در گوشه ستونها و کنج دیوارها قرار می گیرد ، یک توده لاستیکی ارتجاعی که ضربه را به خوبی در کنجها دریافت و منتقل می کند ،ابعاد هر کدام از باله ها 10 سانتیمتر می باشد . نوع لاستیکی آن نیز در پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل خاصیت ارتجاعی ضرب ناشی از برخورد خودرو به دیواره یا ستون را به راحتی منتقل می کند ، ابعاد هر یک از باله ها 5-7 سانتیمتر می باشد .

ضربه گیر دوجداره

شمای کرنر گارد

4- پشت فلزی

این محافظ ستون شامل دو بخش 1- یک قاب فلزی L شکل و2-  رویه لاستیکی می باشد که قرار گیری بر روی سطوح به کمک قاب فلزی تنظیم می گردد به دلیل روش تولید اکسترود ، برای این محصول می توان طولهای متفاوتی از آن را به کار گرفت اما به دلیل برخورد خودرو در مرور زمان قاب فلزی ممکن است تغییر شکل دهد و لاستیک پوشاننده دفرمه گردد.

ضربه گیر ستون پشت فلزی اکسترود

محافظ ستون پشت فلزی- قالب

5- محافظ ستون اکسترود  ، Corner Guards – extrude

محافظ ستون ( Corner Guards ) بیشترین حفاظت را در فضاهای انبار و بارگیری  و پارکینگ فراهم می کند.کاربردهای متنوع در حفاظت از کنج ها در فضاهای  صنعتی و تجاری برای مقاومت در برابر برخورد و سایش و لغزش ایجاد می کند . محافظ ستون به صورت عمودی یا افقی در امتداد جبهه های دیوارها یا تیرها نصب می شود تا از آسیب دیدن جلوگیری کند .

مزایا :

 امکان برش در ابعاد و اندازه های متفاوت

ساخته شده از pvc

زمان تولید کمتر نسبت به نوع قالبی آن

ضربه گیر اکسترود
Archiexpo

محافظ گوشه ( Gradus Adjustable Angle PVC) یک راه حل مقرون به صرفه برای محافظت از زاویه های نامنظم زاویه در برابر آسیب های ناشی از ترافیک عابر پیاده و چرخ ارائه می دهد.

محافظ گوشه ای یک تکه و رویه مجهز به یک راس pvc انعطاف پذیر است که اجازه می دهد محافظ گوشه در هر زاویه نامنظم استفاده شود. همچنین دارای نکات قابل انعطاف بال pvc است که کاملاً مناسب دیوار است.

روش نصب

دستورالعمل نصب به وسیله  چسب

دیوار باید تمیز و خشک باشد. در صورت لزوم ، با استفاده از یک حلال تمیز کننده خوب ، کلیه آثار گریس و روغن را از سطح دیواره جدا کنید.
برای نصب محافظ ستون ، چسب سنگین کار را روی هر بال در یک الگوی زیگ زاگ اعمال کنید. محافظ ستون را محکم در برابر دیوار فشار دهید.
ضربه گیر را  را روی دیوار قرار دهید و کمی به اطراف حرکت دهید تا چسب پخش شود ، سپس یک گوشه محافظ ستون را برای یک دقیقه از دیواره جدا کنید و بگذارید چسب تنظیم شود و سپس دوباره به دیوار بچسبانید.
پس از نصب محافظ ستون ، پوشش محافظ PVC را بردارید.

نصب با چسب

بعد از نصب با چسب

دستورالعمل نصب به وسیله پیچ

محافظ ستون را روی دیوار در محل مورد نظر قرار دهید.
جای سوراخ های پیچ را علامت بزنید.
دیوار را پاک کنید تا گرد و غبار و گچ برداشته شود.
ضریه گیر را با پیچ های مناسب به دیوار وصل کنید.
پس از نصب محافظ ستون ، پوشش محافظ PVC را بردارید.

کرنر گارد نصب شده با پیچ

نصب کرنرگارد با پیچ از نمای نزدیک

تصاویر محافظ ستون در بعضی از پروژه ها 

تماس جهت مشاوره و خرید