تقسیم‌کننده پارکینگ Parking Separator:

جداکننده پارکینگ یا Divider، یکی از پر طرفدارترین تجهیزات پارکینگی محسوب می‌شود که علاوه بر برقراری نظم و ایجاد آراستگی، محدوده پارک هر خودرو را به صورت مشخص از پارکینگ‌های مجاور جدا می‌نماید، و به این ترتیب با حفظ حریم پارک هر خودرو، کارآیی ویژه‌ای در ایمن‌سازی فضای پارکینگ خواهد داشت.

دیوایدرها انواع و اقسام متفاوتی دارند، که از جمله آن‌ها می‌توان، استوانه ایمنی پارکینگی، مخروط پارکینگی، راه‌بند پارکینگی، قفل پارکینگی، گل‌میخ، پارکینگی و چشم گربه‌ای را نام برد. وجه مشترک کلیه جداکننده‌های پارکینگی، محدودیت مسیر و مشخص نمودن حریم خودرو در فضای پارکینگ می‌باشد.

استوانه ایمنی

مخروط ایمنی

راه‌بند

قفل پارکینگ

گل‌میخ

چشم گربه‌ای

انواع تقسیم‌کننده‌

تقسیم‌کننده‌ی بتنی

این دسته از تقسیم‌کننده‌ها بسیار سنگین هستند، از این لحاظ جابه‌جایی و نصب آن‌ها به نسبت سایر تقسیم‌کننده‌ها دشوارتر است. تقسیم‌کننده‌ی بتی از این جهت که مقاومت بالایی نسبت به شرایط جوی مختلف از خود نشان نمی‌دهند، و در فضای آزاد سریع‌تر دچار سایش و فرسودگی ‌می‌شود، برای استفاده در محیط داخلی یک ساختمان مانند گاراژ یا پارکینگ مناسب‌تر می‌باشند.

تقسیم‌کننده‌ی فلزی

این دیوایدر از جنس فلز ساخته شده، و به‌راحتی توسط پیچ و رول پلاک بر روی زمین قابل نصب می‌باشد، همچنین به‌منظور افزایش دقت و دید بهتر راننده، شبرنگ‌هایی با طول عمر و رفلکس نور بالا نیز در بدنه‌ی این نوع تقسیم‌کننده‌ تعبیه شده است.

تقسیم‌کننده‌ی لاستیکی

تقسیم‌کننده‌های ساخته شده از پلاستیک یا لاستیک فشرده، بر خلاف جداکننده‌های بتنی و یا فلزی، تنها با وارد کردن ضربه، بدون اینکه به تایر خودرو آسیب برسانند، نقش هشدار دهنده را برای رانندگان ایفا می‌کنند، تا در صورت برخورد خودرو با مانع، رانندگان از ورود به حریم پارکینگ‌های کناری آگاهی پیدا کرده و محل پارک خودروی خود را اصلاح نمایند. بنابراین ابعاد و محل نصب تقسیم‌کننده‌ها، جهت دریافت حداکثر کارایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

کاربردهای تقسیم‌کننده‌ی پارکینگ

تعیین حریم پارک خودروها

دیوایدرهای لاستیکی یا پلاستیکی با کیفیت و مقاومت بالا، از طریق تعیین حریم پارک برای وسایل نقلیه، از برخورد خودروها با دیوار پارکینگ و یا سایر خودروها جلوگیری کرده، همچنین به لحاظ خاصیت ارتجاعی بالا، با جلوگیری از ورود ضربه مستقیم، نقش بسزایی را در محافظت از آن‌ها، سهولت رانندگی برای رانندگان و بهبود ایمنی پارکینگ‌ها ایفا می‌نمایند.

افزایش دقت و دید رانندگان

تقسیم‌کننده‌های پارکینگ به لحاظ طراحی خاص، و شبرنگ‌های ترافیکی تعبیه شده در بدنه‌شان، در مکان‌هایی با نور کم، که میزان دید راننده کمتر است، باعث افزایش دید رانندگان می‌شوند. همچنین به جهت جلوگیری از غافلگیر شدن رانندگان در شب، و عدم برخورد خودرو با دیوار یا خودروهای دیگر، می‌توان بر روی هر یک از دیوایدرها از استوانه ایمنی شبرنگ‌دار با رفلکس نور بالا استفاده نمود.

بهینه‌سازی فضای پارکینگ

جداکننده‌ها با تعیین محل پارک خودروها در پارکینگ، باعث ایجاد حداکثر فضای پارک، و بهینه‌سازی فضای پارکینگ می‌شوند، از این رو، برای پارکینگ‌های تجاری و مسکونی پرتردد بسیار مفید می‌باشند.

عدم نیاز به حضور راهنما

جداکننده پارکینگ، با مشخص نمودن حریم خودرو، محدودیت مسیر و همچنین تفکیک فضای پارکینگ، به رانندگان کمک می‌کند تا بدون وجود راهنما، به‌راحتی در مسیرهای مشخص شده در محیط پارکینگ حرکت کرده و در مکان مورد نظر خود، پارک نمایند. لذا از این طریق می‌توان به آسان‌ترین شکل پارکینگ‌ها را ایمن و آراسته نمود.

اماکن

دیوایدرها برای کلیه مکان‌هایی که نیاز به تقسیم‌بندی محوطه دارند؛ از جمله پارکینگ‌های تجاری و مسکونی، خیابان‌ها و … بسیار مفید می‌باشند.

جلوگیری از ورود ضربه مستقیم

دیوایدرهای لاستیکی یا پلاستیکی با کیفیت و مقاومت بالا، از طریق تعیین حریم پارک برای وسایل نقلیه، از برخورد خودروها با دیوار پارکینگ و یا سایر خودروها جلوگیری کرده، همچنین به لحاظ خاصیت ارتجاعی بالا، با جلوگیری از ورود ضربه مستقیم، نقش بسزایی را در محافظت از آن‌ها، سهولت رانندگی برای رانندگان و بهبود ایمنی پارکینگ‌ها ایفا می‌نمایند.

ویژگی‌های تقسیم‌کننده‌ی پارکینگ

ضربه‌پذیری و دوام بالا

تقسیم‌کننده‌های لاستیکی یا پلاستیکی ساخته شده با کیفیت و دوام بالا، به دلیل خاصیت ارتجاعی و ضربه‌پذیری، در برابر ضربات سنگین وارد شده به آن‌ها مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند، و به لحاظ محافظت از دیوارها، سایر وسایل نقلیه و تجهیزات موجود در پارکینگ، همچنین طول عمر بیشتر نسبت به سایر متریال‌ها از جمله پرکاربردترین تجهیزات پارکینگی به‌شمار می‌روند.

تحمل شرایط جوی مختلف

تقسیم‌کننده‌های لاستیکی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی، رطوبت، روغن و دمای بالا از خود نشان دهند و در مدت زمان کوتاه فرسوده نمی‌گردند. بنابراین کاربرد این محصول، نقش به‌سزایی در کاهش هزینه‌های گزاف نگهداری، تعمیر و یا تعویض خواهد داشت.

نصب آسان

تقسیم‌کننده‌ها به‌راحتی به‌وسیله پیچ و رول پلاک و یا چسب، در هر مکانی حتی سطوح شیب‌دار یا ناهموار قابل نصب بوده و از این رو برای پارکینگ‌های طبقاتی، بزرگ و با حجم بالا بسیار مناسب هستند.

قابلیت جابه‌جایی آسان

دیوایدرهای لاستیکی به‌واسطه سبک بودن و قابلیت حمل و نقل آسان جایگزین مناسبی برای موانع بتونی محسوب می‌شوند.

قابلیت دیده شدن در نور کم

جداکننده‌های پارکینگی به‌واسطه طراحی مدرن و نوارهای منعکس‌کننده نور تعبیه شده در بدنه‌‌شان، در تاریکی شب نیز قابل رؤیت بوده، و باعث سهولت تردد خودروها داخل پارکینگ می‌شوند. از این لحاظ جایگزین مناسب‌تری برای دیوارکشی و یا خط‌کشی‌های نامطمئن به‌شمار می‌آیند.

سازگاری با محیط زیست

جداکننده‌ها غالباً از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند، و با محیط زیست سازگاری بالایی دارند.

آراستگی فضای پارکینگ

تقسیم‌کننده‌ها با ایجاد حداکثر فضای پارک، و بهینه‌سازی فضای پارکینگ، باعث ایجاد زیبایی و آراستگی فضای پارکینگ می‌شوند.

تماس جهت مشاوره و خرید