ساعت پاسخگویی : 9 الی ۱۷ - پنجشنبه ها ۹ الی 14

22241158- 021

6099252 - 0990

22241158 – 021

252 99 60 0990

ترمز رمپ یا صفحه ضد لغزش سطح شیب‌دار پارکینگ Non Slip Treads:

ترمز رمپ پارکینگ، یکی از پر کاربردترین تجهیزات پارکینگی به‌شمار می‌آید که باعث افزایش ایمنی فضای پارکینگ و سهولت در رفت و آمد خودروها می‌شود. لغزش گیر رمپ  به‌منظور جلوگیری از سر خوردن اتومبیل‌های در حال حرکت از روی رمپ، و کاهش تصادفات و خسارات احتمالی در سطح رمپ و سراشیبی‌های پارکینگ، نصب و اجرا می‌شود.

صفحات ضد لغزش به‌واسطه ساختار و طراحی خاصی که دارند، بدون هیچ‌گونه آسیب رساندن به لاستیک خودرو، توسط آج‌های تعبیه شده در بدنه‌شان اصطکاک مورد نیاز جهت جلوگیری از لیز خوردن لاستیک خودرو را در شیب رمپ‌های پارکینگ ایجاد می‌کنند.

ترمز رمپ فلزی


انواع ترمز رمپ

ترمز رمپ نفر رو:

این نوع ترمز رمپ جهت عبور و مرور افراد و معلولین، بر روی رمپ‌های مخصوص حرکت افراد، ویلچر و برانکارد نصب می‌شود.

ترمز رمپ فلزی
ترمز رمپ فلزی
ترمز رمپ لاستیکی
ترمز رمپ لاستیکی

ترمز رمپ خودرو:

این لزش گیر رمپ از جنس فلز (گالوانیزه یا آلومینیوم) یا لاستیک می‌باشد، و بر روی رمپ‌های پارکینگ‌ها به‌منظور جلوگیری از سر خوردن خودروها نصب می‌گردد. مدل‌های لاستیکی بر روی رمپ‌های سنگی که به‌صورت رده رده می‌باشند قابل نصب است. سطوح ضد لغزش فلزی دوام و استحکام بیشتری نسبت به نوع لاستیکی دارند، به همین جهت در مکان‌های پر تردد معمولاً از ترمز رمپ فلزی استفاده می‌شود.

ترمز رامپ
ترمز فلزی رمپ خودرو
ترمز لاستیکی رامپ خودرو
ترمز لاستیکی رامپ خودرو

کاربردهای ترمز رمپ

شیب تند، ترافیک زیاد و تماس با مایعات، رمپ‌ها و پله ها را از لحاظ ایمنی به یک نگرانی جدی تبدیل می‌کند. لذا استفاده از ترمز رمپ در شیب‌های تند و غیر اصولی، فضای پارکینگ را ایمن‌تر خواهد کرد، چرا که این تجهیزات به رانندگان کمک می‌کند تا راحت‌تر و به دور از هرگونه نگرانی در ارتباط با سر خوردن بر روی رمپ و بروز خطرات احتمالی، خودروی خود را در پارکینگ جابه‌جا نمایند.

 

شیب های تند

عدم رعایت تناسب میان درجه شیب رمپ و طول آن، همچنین جنس برخی از کفپوش‌های پارکینگ سبب لیز خوردن ( لغزش)  خودروها در هنگام بالا و پایین رفتن در پارکینگ می‌شود، به‌همین منظور استفاده از صفحات ضد لغزش در رمپ‌های با شیب تند یا متریال نامناسب بسیار ضروری است.

جلوگیری از لیز خوردن
جلوگیری از لیز خوردن
جلوگیری از لیز خوردن
جلوگیری از لیز خوردن در پله

سطوح لیز 

استفاده از ترمز رمپ به‌منظور کاهش آسیب‌ها و خسارات احتمالی در محیط‌های لیز( لغزنده ) پارکینگ‌‌های طبقاتی، پر تردد، شيب‌دار يا باز، که میزان بالایی از اصطکاک سطح مورد نیاز است، راه حلی بسیار مقرون به‌صرفه می‌باشد. به همین منظور برای پارکینگ‌هایی که در فضاي باز و در معرض بارش و يخ‌زدگي قرار دارند، سطوح ضد لغزش را در ورودی و خروجی پارکینگ ها نصب می‌نمایند.

صفحات ضد لغزش لاستیکی
صفحات ضد لغزش لاستیکی
صفحات ضد لغزش فلزی
صفحات ضد لغزش فلزی

اماکن

استفاده از صفحات ضد لغزش رمپ در پارکینگ اماکن تجاری، اداری و یا مسکونی، همچنین نمایشگاه‌های اتومبیل، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و کلیه‌ی سازه‌های دارای پارکینگ‌های طبقاتی مسقف و یا روباز بسیار کاربردی است.

ویژگی‌های ترمز رمپ

استفاده در کلیه سطوح

ترمز رمپ بر روی کلیه سطوح اعم از بتن، فلز، سرامیک، کاشی، انواع کفپوش، چوب و … قابلیت نصب و اجرا دارد، و از این نظر می‌تواند جایگزین مناسبی برای نوارهای ترمز باشد.

نصب آسان

لغزش گیر رمپ قابلیت نصب آسان و سریع، هم در فضای باز و هم سرپوشده، و بر روی هر گونه سطحی، اعم از رمپ‌های پارکینگ، رمپ‌های مخصوص حرکت ویلچر و یا برانکارد، پله‌ها، عرشه‌ها، پیاده‌روها و … را دارد.

نصب آسان روی رمپ
نصب آسان روی رمپ
نصب صفحات ضد لغزش
نصب صفحات ضد لغزش

تحمل بالا

ترمز رمپ‌های فلزی، دارای دوام، مقاومت مکانیکی، فشاری و سایشی بالایی هستند، از این نظر قادر به تحمل ترافیک بالای عابرین پیاده و تردد زیاد خودروها می‌باشند.

قابلیت جابجایی

سطوح ضد لغزندگی رمپ، به‌راحتی قابل جابجایی، تعمیر، تعویض و یا حذف می‌باشند.

تحمل شرایط جوی مختلف

صفحات ضد لغزش در برابر شرایط جوی، رطوبت و خوردگی مقاوم بوده، و در زمان بارش برف و باران دچار یخ‌زدگی نمی‌شوند، لذا عملکرد ضدلغزندگی خود را در شرایط یخبندان همچنان حفظ می‌کنند.

تماس جهت مشاوره و خرید