22241158

3330248 - 0912

آینه محدب Convex Mirror:

آینه‌ی محدب یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین تجهیزات پارکینگی و ترافیکی است که به‌منظور ایمن‌سازی و پیش‌گیری از بروز تصادفات احتمالی در پارکینگ‌ها، جاده‌ها و … استفاده می‌شود.

آینه‌های محدب به‌واسطه برآمدگی و سطح منحنی که دارند، می‌توانند زوایایی که دارای نقاط کور بوده و دید کافی در آنجا وجود ندارد را نمایان ساخته، و تصاویر را با کیفیت و وضوحی بالاتر از حالت معمولی نمایش دهند، بنابراین به‌جهت بالا بردن دید رانندگان، از وقوع بیشتر حوادث جلوگیری به‌عمل ‌می‌آورند.

آینه‌های محدب از این نظر که دید مناسبی را در هر دو لاین حرکت، در اختیار رانندگان قرار می‌دهند در خروجی پارکینگ‌ها، معابر کم عرض با پیچ‌های تند، مسیرهای درون پارکینگ ‌و کارگاه‌ها بیشترین کاربرد را دارند.

آینه محدب ترافیکی از طریق بالا بردن دید رانندگان سبب ایمن‌سازی و پیش‌گیری از بروز تصادفات احتمالی در فضاهای روباز و سرپوشیده می‌شود.

آینه محدب ترافیکی باعث افزایش دید رانندگان در هر دو لاین حرکت در کلیه ساعات شبانه روز می‌شود.

رابطه‌ی اندازه و قطر آینه‌ی محدب ترافیکی یا پارکینگی با شعاع دیده راننده

موضوع بسیار مهمی که در رابطه با آینه‌های محدب باید در نظر گرفته شود، اندازه و قطر آینه می‌باشد. قطر آینه‌ی محدب باید طوری انتخاب شود که دید کاملی را به رانندگان بدهد، اندازه قطر آینه رابطه‌ی مستقیمی با شعاع دیده راننده دارد، به این صورت که هر چقدر قطر آینه‌ی محدب بیشتر شود، میدان دید راننده بهتر شده و فواصل دورتری را خواهد دید.

هر چقدر قطر آینه‌ محدب افزایش یابد، میدان دید راننده بهتر شده و فواصل دورتری را خواهد دید.

بین اندازه قطر آینه محدب پارکینگی یا ترافیکی با شعاع دیده راننده رابطه‌ی مستقیمی موجود می‌باشد.

انواع آینه‌ی محدب

آینه‌ی محدب بر اساس نوع کاربرد و متریال به‌کار رفته در ساختارش انواع مختلفی دارد، بنابراین به لحاظ کارایی خاص هر یک از آن‌ها، محل نصب‌‌شان نیز در مکان‌های مختلف، متفاوت می‌باشد.

تقسیم‌بندی آینه‌های محدب از لحاظ کاربرد

آینه‌ی محدب پارکینگی

آینه‌هایی که در مکان‌های سرپوشیده همچون سوپرمارکت، پارکینگ، فروشگاه‌ها و انبارها نصب و اجرا می‌شوند، آینه‌ی محدب پارکینگی می‌نامند.

آینه محدب پارکینگی موجود در گاراژ

آینه‌ی محدب پارکینگی نصب شده جلوی درب مغازه

آینه‌‌ی محدب ترافیکی

آینه‌های محدبی که برای نصب در خیابان‌ها، تقاطع‌ها، سر پیچ جاده‌ها و تونل‌ها مناسب است را، اصطلاحاً آینه‌‌ی محدب ترافیکی یا جاده‌ای می‌نامند.

استفاده از آینه محدب ترافیکی در تقاطع خیابان‌ها

نصب آینه محدب ترافیکی در خیابان‌هایی با دید محدود

آینه‌ محدب ترافیکی نصب شده در سر پیچ جاده‌

آینه‌ی محدب مخصوص خودرو

این نوع آینه‌ی محدب به‌راحتی توسط کاربر و در کنار آینه‌ی بغل قابل نصب بوده و با حذف نقاط کور، و افزایش محدوده‌‌ی دید راننده، از وقوع حوادث ناگوار رانندگی جلوگیری می‌کند. استفاده از این نوع آینه، برای افرادی که دارای مشکل بینایی هستند نیز بسیار کاربردی می‌باشد.

آینه‌ی محدب مخصوص خودرو جهت افزایش دید راننده

آینه‌ی محدب مخصوص خودرو، قابل نصب در زیر آینه‌ی بغل وسیله نقلیه

تقسیم‌بندی آینه‌های محدب از لحاظ شکل بدنه

آینه‌های محدب بدون فریم

اصولاً در مکان‌های سرپوشیده همچون پارکینگ‌، انبار و سوپرمارکت‌های بزرگ از آینه‌های محدب بدون فریم (ابرو) استفاده می‌شود.

استفاده از آینه محدب بدون فریم در پارکینگ

آینه‌های محدب بدون فریم مناسب برای کلیه انبارها

آینه‌های محدب فریم‌دار

در فضاهای باز مانند جاده‌ها و خیابان‌ها از آینه‌های محدب فریم‌دار استفاده می‌شود، وجود فریم از برخورد قطرات باران و نور مستقیم خورشید به آینه جلوگیری می‌کند، و از این طریق با افزایش محدوده دید رانندگان باعث کاهش احتمال تصادفات و افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها می‌شود.

استفاده از آینه‌ محدب فریم‌دار در خیابان

آینه‌ محدب فریم‌دار، به‌واسطه وجود فریم از برخورد قطرات باران و برف به آینه جلوگیری می‌کند.

آینه محدب فریم‌دار مناسب نصب در کلیه فضاهای باز می‌باشد.

تقسیم‌بندی آینه‌های محدب از لحاظ جنس آینه

آینه‌ی محدب شیشه‌ای

استفاده از این نوع آینه‌ها به دلیل اینکه در مجاورت رطوبت ممکن است لک شوند، و همچنین به لحاظ مقاومت پایین‌شان نسبت به تغییرات دما، در مکان‌های سرپوشیده از جمله؛ پارکینگ‌ها، فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها و به‌طور کلی مکان‌هایی که نیاز به دید بالایی دارند، متداول‌تر است. یک لایه لاستیکی مقاوم، جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در اطراف آینه‌ی محدب شیشه‌ای تعبیه شده است.

استفاده از آینه‌ محدب شیشه‌ای در پارکینگ

آینه‌ی محدب پلی‌کربنات

این نوع آینه‌ها به لحاظ مقاومت بسیار بالایی که دارند، هم در مکان‌های سرپوشیده، و هم در جاده‌‌های بین شهری، تونل‌ها، خیابان‌های درون شهری و سر پیچ جاده‌ها استفاده می‌شوند، لذا به‌واسطه دید وسیعی که برای رانندگان، در نقاط کور، و یا پیچ‌های تند جاده‌ها فراهم می‌کنند، به کاهش تصادفات و حوادث کمک شایانی خواهند کرد.

استفاده از آینه‌ی محدب پلی‌کربنات در دفتر کار

آینه‌ی محدب استیل

این  نوع از آینه‌ها، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر ارائه بهترین جلوه دید به راننده، در فضای باز نیز، دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه و شرایط مختلف آب و هوایی هستند، از این جهت در صورت برخورد خودروهای معمولی و یا سنگین، امکان شکستن و ضربه خوردن به آن‌ها کمتر از انواع دیگر است. آینه‌های محدب استیل، با قطرهای ۶۰ و ۸۰ سانتیمتر، در کلیه فضاهایی با دید پایین (فضاهای بسته و یا باز) قابل نصب می‌باشد.

آینه‌ی محدب استیل قابل نصب در جاده

استفاده از آینه‌ی محدب استیل در خیابان

آینه‌‌ی محدب اکریلیک

این نوع آینه‌ی محدب نیز نشکن بوده و از انواع مقاوم به‌شمار می‌رود و بیشتر در انبارها و پارکینگ‌هایی که نقاط کور بسیاری دارند به‌کار می‌آید. نصب این آینه در انبار به لیفتراک‌هایی که در لاین‌های باریک در حال حرکت هستند این امکان را می‌دهد که با دید وسیع‌تری در داخل انبار حرکت نمایند. این آینه‌ها ضد بخار بوده، و کیفیت و دوام بالاتری نسبت به آینه‌های شیشه‌ای دارند.

آینه‌‌ی محدب اکریلیک قابل نصب در کلیه انبارها

کاربردهای آینه‌ی محدب

بهبود ایمنی و امنیت

عملکرد اصلی این آینه‌ها بهبود ایمنی و امنیت در فضای اطراف آن‌ها می‌باشد، به این صورت که آینه‌های محدب با فراهم نمودن دید خوب و کافی برای عابرین پیاده و رانندگان، باعث افزایش امنیت افراد می‌شوند، همچنین استفاده از آینه‌های محدب در فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها و مراکز خرید، به صاحبان فروشگاه و نیروهای امنیتی این اجازه را می‌دهند که با دقت بیشتر فروشگاه و یا راهروهای شلوغ را تحت نظر داشته، و از سرقت یا حوادث احتمالی جلوگیری نمایند.

استفاده از آینه‌ محدب در فروشگاه جهت بهبود ایمنی و امنیت

استفاده از آینه‌های محدب در سوپرمارکت، جهت افزایش ایمنی و جلوگیری از سرقت

افزایش دید در نقاط کور با دامنه دید کم

آینه‌های محدب را می‌توان در نقاط کور با عدم دید کافی، که ریسک تصادف وسایل نقلیه یا عابر پیاده‌ در آن‌ها وجود دارد از جمله تقاطع جاده‌ها، پارکینگ‌ها، مراکز خرید، کارخانه‌ها، جاده‌هایی با پیچ‌های تند، جاده‌های مه‌آلود، تونل‌ها، مناطق صنعتی و … استفاده نمود.

استفاده از آینه‌ محدب در جاده‌هایی با پیچ‌های تند به‌منظور افزایش دید

نصب آینه محدب در تقاطع‌ها و نقاط کور خیابان

استفاده از آینه محدب جهت افزایش دید در نقاط کور با دامنه دید کم

خروجی پارکینگ‌ها

یکی دیگر از کاربردهای اساسی آینه‌های محدب در خروجی پارکینگ‌ها و یا در نزدیکی لاین‌های مخصوص دوچرخه می‌باشد. از آنجایی که احتمال تصادفات در خروجی پارکینگ‌ها و هنگام عبور از پیاده‌رو به سمت خیابان بیشتر بوده، و یا احتمال اینکه یک دوچرخه در نقطه کور یک خودرو قرار بگیرد بسیار زیاد است، بنابراین استفاده از آینه‌ی محدب روبه‌روی خروجی پارکینگ، نقاط کور را پوشش داده و از وقوع تصادفات جلوگیری می‌نماید.

نصب آینه محدب در پارکینگ‌ها، به‌منظور افزایش دقت و دید راننده

نصب آینه محدب در ورودی و خروجی پارکینگ‌ها، جهت پوشش نقاط کور

نمایش نقاط کور پشت وسایل نقلیه‌ی سنگین

رانندگان وسایل نقلیه‌ی سنگین مانند کامیون‌ها و اتوبوس‌ها، دید مناسبی از نقاط پشت خودرو خود ندارند، و همین امر باعث وقوع تصادفات متعددی می‌شود. لذا استفاده از این آینه‌ها نقاط کور پشت سر راننده را کاهش داده و به‌جهت بالا بردن محدوده‌ی دید رانندگان باعث افزایش ایمنی می‌شوند.

استفاده از آینه محدب کنار یا زیر آینه بغل، جهت پوشش نقاط کور پشت وسایل نقلیه سنگین

اسنفاده از آینه محدب به‌منظور بالا بردن محدوده‌ی دید رانندگان کامیون‌ها

ویژگی‌های آینه‌ی محدب

دوام و ضربه‌پذیری بالا

آینه‌های محدب پلی‌کربنات ضد ضربه، نشکن با انعطاف‌پذیری بالا بوده، و هنگام وارد شدن ضربه مقاومت‌شان حدوداً 200 برابر شیشه خواهد بود. این آینه‌ها تحت تأثیر هیچ نوع اشعه‌ای قرار نمی‌گیرند و در صورت سوختن دود سمی تولید نخواهند کرد. این نوع آینه‌ در برابر عواملی چون رطوبت، گرما و سرما مقاومت فوق‌العاده‌ای دارد، و به همین منظور آن را در جاده‌‌های بین شهری، تونل‌ها و سر پیچ جاده‌ها استفاده می‌نمایند. پایه‌ی این محصول از فلز محکم و ضد رنگ ساخته شده، و ابرو (فریم) این آینه‌ها موجب می‌شود گرد و خاک نگیرند، و در زمان بارندگی نیز، سطح آینه خیس نشود.

آینه‌ محدب پلی‌کربنات، با دوام و ضربه‌پذیری بالا مناسب برای فضاهای باز و جاده‌ها

مقاومت در برابر ناملایمات جوی

آینه‌های محدبی که در فضای باز استفاده می‌شوند، طوری طراحی شده‌اند که مقاومت مناسبی در برابر UV، نا‌ملایمات جوی، رطوبت و تغییرات دما داشته باشند و به‌راحتی تمیز شوند. این امر باعث می‌شود که آن‌ها برای استفاده در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های بازرسی و جاده‌ها مناسب باشند.

استفاده از آینه محدب مقاوم در برابر ناملایمات جوی در کلی فضاهای باز و جاده‌ها

کیفیت بالا

آینه‌ی محدب استیل، ضد زنگ، نشکن، ضد بخار و با کیفیت بالا می‌باشد، همچنین در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد، از این رو کاربرد این محصول در فضای باز، در طولانی مدت، به لحاظ کاهش هزینه‌های گزاف تعمیر و نگهداری، مقرون به صرفه‌تر از سایر آینه‌های محدب می‌باشد.

آینه‌ محدب استیل ضد زنگ، با کیفیت بالا

آینه محدب استیل مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی و مناسب نصب در جاده‌ها

آینه محدب استیل نشکن و ضد بخار مناسب برای نصب در فضای باز در طولانی مدت

طراحی مدرن و تنوع رنگ

در طراحی آینه‌های محدب رنگ‌های متفاوتی از جمله زرد و مشکی؛ و سفید و قرمز تعبیه می‌شود، چرا که به کمک این رنگ‌هاست که می‌توان توجه رانندگان را به آینه جلب کرد.

آینه محدب مستطیل شکل، مناسب نصب در فضای باز

استفاده از آینه محدب دایره‌ای در خیابان‌ها

استفاده از آینه محدب 360 درجه در انبار

آینه محدب 360 درجه، قابل نصب بر روی دیوار انبار

آینه محدب ترافیکی، قابل نصب در خیابان

آینه محدب مستطیل شکل و ضد زنگ، مناسب جهت نصب در فضای باز

ضد ضربه و نشکن

به غیر از آینه‌های محدب شیشه‌ای، سایر آینه‌ها ضد ضربه و نشکن می‌باشند.

نصب آسان

آینه‌های محدب به‌راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاه قابل نصب، تعمیر و تعویض می‌باشند.

نصب آسان آینه محدب ترافیکی بدون فریم

تماس جهت مشاوره و خرید