سرعت گیر (SPEED HUMP)

سرعت کاه یکی از انواع تجهیزات پارکینگی است که از طریق کنترل سرعت خودرو می تواند باعث کاهش خسارات برخورد خودرو با عابرین پیاده و وسایل نقلیه گردد. سرعت گیر ها با ایجاد کمی برجستگی، موجب انحراف‌های عمودی شده و بدون اینکه راننده مجبور به توقف کامل شود، باعث کاهش سرعت خودرو می گردند.رنگهای بازتابنده موجود در بدنه سرعت گیر ها، باعث افزایش قابلیت دیده شدن و آگاهی راننده از موانع گردیده و در نتیجه با کاهش سرعت وسایل نقلیه توسط رانندگان از تصادف ها و یا واژگونی خودروها جلوگیری می کنند. ارتفاع سرعت گیر ها، عرض سرعت گیرها و فاصله موثر بین دو سرعتگیر متوالی نقش مهمی را در کنترل سرعت خودرو ایفا می کنند.

 خرید سرعت گیر speed hump

چرخ‌های جلو وسایل نقلیه  قبل از عبور چرخ‌های عقب، از روی برآمدگی عبور می‌کنند و باعث می‌شود که راننده به طور متوالی دو ضربه را تجربه کند، این امر مستلزم آن است که رانندگان نزدیک سرعتگیرها، سرعت وسیله نقلیه خود را کاهش دهند تا بتوانند به طور ایمن از روی آن‌ها عبور کنند.

استفاده از سرعت گیر ها در نزدیکی مراکز پر تردد، مانند مجاورت با مدارس، بیمارستان ها، مراکز خرید، مراکز توریستی و … ارزان‌ترین و بهترین راه‌حل‌ برای کاهش سرعت وسایل نقلیه در کم ترین زمان ممکن بوده در نتیجه تعداد تصادفات احتمالی را کاهش می‌دهد.

در شرایط خاص جوی به خصوص هوای برفی، برآمدگی موجود در سرعتگیرها، مانع از جمع شدن برف برروی سطح سرعتگیر شده و به راحتی قابل مشاهده می باشند.

استفاده از سرعتگیرهای پلاستیکی، بتنی، فلزی و آسفالت موجب صدمه زدن به وسایل نقلیه در هنگام عبور با سرعت بالا می شوند در صورتیکه سرعتگیرهای لاستیکی استاندارد شده، به لحاظ انعطاف‌پذیری زیاد در برابر فشار، ضمن حفظ ظاهر و عدم تغییر شکل حاصل از تغییرات جوی، کمترین آسیب دیدگی را در هنگام عبور به خودرو ها وارد مینمایند.

مزایای سرعت گیر:

 سرعتگیرهای لاستیکی در برابرنور خورشید، رطوبت و بنزین از مقاومت بیشتری نسبت به سایر متریال ها برخوردار هستند.

 سرعت گیرهای لاستیکی بسیار سبک‌تر از بتن، آسفالت، یا فلز هستند در نتیجه نصب و حمل و نقل و در صورت نیاز حذف کردن آنها به مراتب راحت تر می باشد.

نمونه های استفاده شده  از سرعت گیر در پروژه های شرکت بنای ماندگار